Od czego zacząć organizację wesela czyli Wasze Top 3

20 września, 2019

Wróć do listy wpisów

Najpierw piękne zaręczyny duża radość i entuzjazm, że chcecie się pobrać i iść wspólnie przez życie do końca Waszych dni. Po tych uroczych momentach często nadchodzi strach i przerażenie od czego zacząć, przecież jest tyle spraw do załatwienia. 

Poniżej znajdziecie kilka elementów, bez których żadne wesele nie może się odbyć oraz co zrobić by było Wam łatwiej przy całej organizacji wesela

  1. Lista Gości

Wiadomo czasem na początku bywa trudno określić ile osób chcecie zaprosić. Musicie wspólnie zastanowić się, czy chcecie wesele, tylko w gronie najbliższych czy jednak potraktujecie wesele jako pretekst do odnowienia starych znajomości i zacieśnienia rodzinnych więzi, zapraszając dawno niewidzianych gości nawet z odległych zakamarków Polski i zagranicy. Niektóre pary przyjmują strategię „ wypada ich zaprosić” inne” u nich byliśmy i mimo, że już nie mamy kontaktu, należy ich zaprosić” , a czasem po prostu można kierować siękluczem „ lubię, nie lubię” . Pamiętajcie, najważniejsze jest to, żeby myśleć, co dla Was jest najbardziej komfortowe, bo to Wasz dzień i Wy macie czuć się dobrze

  • Miejsce oraz styl ślubu i wesela

Gdy już macie wstępna listę gości, oczywiście nie ma co zakładać, że wszyscy się stawią, zazwyczaj około 10-15% z różnych powodów nie może dotrzeć na Waszą uroczystość. Jednak znając już mniej więcej założenia  możecie wybrać odpowiednie miejsce i tak naprawdę jest to najważniejszy element całego wydarzenia, ze względu na dostępność terminów. Jak na pewno zdajecie się sobie sprawę miejsce determinuje chociaż częściowo kierunek, w którym podążycie przy określaniu charakteru całej uroczystości – rustykalnie, pałacowo, a może bardziej nowocześnie. Wszystko zależy od Waszych upodobań. Coraz popularniejsze są również śluby i wesela piątkowe a nawet czwartkowe. Czasami para ze względu na daną lokalizację zgadza się na inny dzień niż sobota, ponadto często wiąże się to również z mniejszymi kosztami, więc warto to rozważyć jako alternatywę.

  • Fotograf i filmowiec

Podobnie jak z wymarzoną lokalizacją jest z czołowymi fotografami i filmowcami, którzy często są  zarezerwowani z nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Oczywiście nie można zakładać, że akurat Wasz termin na pewno jest zajęty, jednak trzeba zadbać o rezerwację jak najszybciej.

Pamiętajcie, jeżeli organizację wesela zaczyna się z odpowiednim wyprzedzeniem, na pewno znajdziecie takich podwykonawców, którzy spełnią Wasze oczekiwania.