SUKNIA ŚLUBNA Z ODKRYTYMI PLECAMI I CO DALEJ?

1 stycznia, 1970

Wróć do listy wpisów
Foto. Pinterest

Czyli o stylizacji Panny Młodej, która planuje pokazać trochę ciała na ślubie

Podczas ostatnich przymiarek z przyszłą Panną Młodą, która zdecydowała  się na suknię, która odsłania całe plecy i ma do tego bardzo głęboki dekolt pojawiły się pytania jaka bielizna, jaka fryzura, czy w kościele zostać w samej sukience skoro ma długie rękawy, ale jednak plecy są gołe. W związku z tym krok po kroku układałyśmy poszczególne elementy, którymi chcę się z Wami podzielić.

CO Z BIELIZNĄ?

Foto. Pinterest

Oczywiście na rynku brafittingu istnieje wiele rozwiązań dla różnego rodzaju sukienek ślubnych. Zazwyczaj Panny Młode decydują się na wszycie samych miseczek lub całego biustonosza, jeśli styl kreacji na to pozwala np. w przypadku sukienek z delikatną siteczka. Co jednak w przypadku, gdy głęboki dekolt i odkryte plecy nie pozwalają na tradycyjne rozwiązania? Oczywiście są odpowiednie sposoby, by ten problem rozwiązać. Mamy na rynku wiele taśm podtrzymujących piersi do samodzielnego oklejania, w której otrzymujemy instrukcję obsługi. Paczka np. od firmy Booby Type kosztuje ok. 100 zł, a w środku znajdziemy aż 5 metrów taśmy, także możemy przetestować zarówno sam „montaż” jak również to jak współpracuje z naszą skórą. Jeśli chodzi o obawę, czy wytrzyma przez cała noc hucznej weselnej zabawy, to brafitterki zapewniają, że na pewno  będzie się dobrze trzymać na ciele nawet 3 dni.

Kolejnym rozwiązaniem jest Branotbra, czyli Innowacyjna metoda modelowania biustu pod wymagające kreacje. Dzięki jej zastosowaniu głęboki dekolt czy odkryte plecy nie stanowi problemu. Modelowanie tym sposobem za pomocą specjalnej taśmy jest dostępne właściwie na terenie całej Polski w wybranych salonach brafittingu. Usługa kosztuje 200 zł, a wiele salonów ma też możliwość dojazdu na miejsce przygotowań za dodatkową opłatą. Na modelowanie w zależności od wielkości biustu należy przewidzieć od 45 min. do 1,5 h, ale efekt jest naprawdę zaskakujący.

Foto Branotbra

FRYZURA

W temacie fryzur do sukienek z dekoltem na plecach jest wiele rozwiązań. Ciekawie wyglądają lekko pofalowane kucyki.

Foto. Pinterest
Foto.Pinterest
Foto. Pinterest

Inny rozwiązanie to luźne koczki tak kochane przez Panny Młode w poprzednim i obecnym sezonie

Foto. Pinterest

Ciekawie również wygląda upięcie długich włosów na jeden bok całkowicie odkrywające plecy

Foto. Pinterest

BIŻUTERIA

Jeśli chodzi o biżuterię, możemy spróbować z naszyjnikami na plecy, które zazwyczaj są bardzo subtelne i eleganckie, a dodają całej stylizacji wyrazu.

Foto. Anelle

Można również spróbować z bardziej okazałymi kolczykami

Foto. Pinterest

CO ZAŁOŻYĆ DO KOŚCIOŁA

Panny Młode, które biorą ślub kościelny na pewno będą zamartwiały się czy można z takimi plecami pojawić się na mszy. Osobiście sugeruję, żeby jednak zadbać o to, by jakoś przysłonić plecy. statnio odchodzi się od typowych bolerek ślubnych na korzyść sweterków lub kominów.

Foto. Bridalstore
Foto. Marmat

Pamiętajmy również o odpowiedniej pielęgnacji pleców przed weselem, ważne jest aby odpowiednio je przygotować tzn. zastosować peeling oraz odpowiednie nawilżenie. Na pewno należy też uprzedzić makijażystkę, że będziemy mieć odkryte plecy i dekolt, aby odpowiednio się przygotowała.

Jeżeli potrzebujecie więcej pomocy w kwestii stylizacji i dobru dodatków zawsze możecie na mnie liczyć.