NIE BÓJCIE SIĘ JESIENNYCH WESEL. 10 ZALET ORGANIZACJI WESEL JESIENIĄ. #zmienterminnieodwoluj

6 kwietnia, 2020

Wróć do listy wpisów

Koronawirus pokrzyżował plany wielu par, które miały wziąć ślub wiosną tego roku. Wśród tej grupy znalazły się również moje pary,  które właściwie były już gotowe na wesele w budzącej się do życia aurze. Jest mi przykro, że przygotowania prowadzone przez liczne miesiące zostają zawieszone i musimy szukać nowych rozwiązań. Jest mi też bardzo przykro, że branża ślubna i eventowa obrywa na całej linii. Wszyscy możemy się postarać, aby poprawić trochę sytuację  i zmienić termin zamiast odwołać. Powiem tylko jedno  NIE BÓJCIE SIĘ JESIENNYCH WESEL.  Zdecydowanie, tak samo jak cała branża, namawiam wszystkich do rozważenia alternatywnej daty przyjęcia w okresie wrzesień-listopad.  Czas ten też może być  wyjątkowo magiczny i niepowtarzalny.

Oczywiście jest wiele plusów wesel organizowanych wiosną… może się zdarzyć, że jest cieplej. Jest też większa szansa, że nie będzie padać  albo nie zaleje nas morze rozkwitających kwiatów. Co by się nie wydarzyło, to na pewno wrześniowo-listopadowe wesela mają wiele zalet.

1. TAJEMNICZA ATMOSFERA, KTÓRĄ CIĘŻKO UZYSKAĆ WIOSNĄ. POMARAŃCZOWO-BORDOWO-BRĄZOWA AURA TWORZY NIESAMOWICIE MAGICZNY KLIMAT, KTÓRY ZAPAMIĘTACIE ZARÓWNO WY, JAK I WSZYSCY GOŚCIE.

Foto. LM Foto

2. KOLORY, KTÓRE MOŻNA UŻYĆ JAKO MOTYW PRZEWODNI, A CAŁKOWICIE NIE PASUJĄ DO WIOSNY.  ŻÓŁTY CZY POMARAŃCZOWY MAJĄ W SOBIE NIESAMOWITĄ ENERGIĘ I WYRÓŻNIAJĄ KREATYWNYCH LUDZI. A CZERWONY TO WIADOMO KOLOR MIŁOŚCI.

Foto. Pinterest
Fot. Pinterest
Foto. Pinterest

3. OSOBY, KTÓRE MOGŁY MIEĆ ZAJĘTY TERMIN, ZE WZGLĘDU NA WIELE IMPREZ ORGANIZOWANYCH WIOSNĄ, MOŻE TERAZ WEZMĄ UDZIAŁ W WASZYM PRZYJĘCIU.

4. ZDJĘCIA W DESZCZU LUB ZACHMURZONE NIEBO CZĘSTO NADAJE KLIMATU ZDJĘCIU, KTÓREGO NIE OSIĄGNIECIE WIOSNĄ. A GDY MASZ DO TEGO WSZYSTKIEGO PIĘKNE PARASOLE, TO EFEKT POWALA NA KOLANA.

Foto. BW Photography

5. SZYBCIEJ ROBI SIĘ CIEMNO, WIĘC MNIEJ LUDZI WYCHODZI NA ZEWNĄTRZ NA POGADUCHY, A WIADOMO IM WIĘCEJ LUDZI W ŚRODKU TYM WIĘKSZA ZABAWA.

6. KUCHNIA JESIENNA MOŻE BYĆ NIESAMOWICIE ORYGINALNA I NIEOCZYWISTA, A PRZECIEŻ CO ROKU CZEKAMY NA JESIENNE PRZYSMAKI, GŁÓWNIE GRZYBY. PONADTO OD WRZEŚNIA ZACZYNA SIĘ RÓWNIEŻ SEZON NA CUKINIĘ, BURAKI CZY BAKŁAŻAN. NIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ OCZYWIŚCIE O DYNI, Z KTÓREJ MOŻNA STWORZYĆ KULINARNE CUDA.

Foto. Pinterest

7. LITERKA „R” W NAZWIE MIESIĄCA WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK DLA PRZESĄDNYCH, A W KWIETNIU I MAJU TAKICH NIE MA 🙂

8. JESIENNE OZDOBY KWIATOWE I BUKIETY W TYM OKRESIE LUB WIANEK NA GŁOWĘ MOGĄ BYĆ SPEKTAKULARNE.

Foto. Pinterest
Foto. Pinterest
Foto. Pinterest
Foto. Pinterest

9. POMYSŁY NA MOTYW ŚLUBNY ZWIĄZANY Z JESIENIĄ MOŻE ZASKOCZYĆ WSZYSTKICH WESELNIKÓW, KTÓRZY ZAWSZE BYWALI NA WIOSENNO-LETNICH WESELACH, A NIGDY NA JESIENNYM. DYNIE JAKO NIEOCZYWISTY MOTYW… W KOŃCU TO DYNIA ZMIENIŁA SIĘ W KARETĘ KOPCIUSZKA 🙂 JARZĘBINA, LIŚCIE, KASZTANY MOGĄ PRZEOBRAZIĆ SALĘ, W CAŁKOWICIE INNĄ PRZESTRZEŃ. ZBOŻA/SŁONECZNIKI STANOWIĄ PIĘKNĄ DEKORACJĘ, TAK SAMO JAK SUSZONE KWIATY, KTÓRE CIESZĄ SIĘ OSTATNIO WIELKIM POWODZENIEM A WYGLĄDAJĄ PRZEPIĘKNIE.

Foto. LM Foto
Foto. LM Foto
Foto. Pinterest
Foto. Pinterest
All images ©Rebecca Ellison Photography www.rebeccaellison.com
Foto. Pinterest

10. I OSTATNI ATUT JESIENNEGO WESELA…ZAWSZE JEST TEŻ SZANSA NA DELIKATNĄ NEGOCJACJĘ CEN Z SALĄ I PODWYKONAWCAMI ZWIĄZANĄ Z TERMINEM JESIENNYM.

Foto. Pinterest
Foto. Pinterest